A télen még gödörként funkcionáló gödröt tavasszal hosszas, aprólékos munkával betemették:
A sajnálatos módon fertőzött föld rövid időn belül megmutatta, mit is hordozott magában. Június 30-án így nézett ki a tér egy részlete: Hazatérve fölhívtam az önkormányzat illetékes telefonszámát kérdezvén, hogy tudnak-e róla és hogy mit is szándékoznak tenni. A válasz az volt, hogy tudnak róla, de a területre nem lehet rámenni, mert életveszélyes, ami valószínű azt jelenti, hogy nem sikerült rendesen a tömörítés, de gondoskodni fognak a terület mentesítéséről. Egy hónap múlva, július 30-án, örömmel láttam, hogy a kaszálás megtörtént: Az csak egy kis szépséghiba, hogy az a zöldcsomó ott az előtérben parlagfű. Igaz, nem tartozik közvetlenül a területhez, pár centivel odébb van. Az igazi gond azonban nem ez. Vagy nem csak ez. Augusztus 30-án a következő képet tudtam elkészíteni:
A napokban hír a rádióban, hogy idén nagyobb a pollenkoncentráció az országban, mint az elmúlt években. Csodálkozni rajta nemigen lehet. A kerületben jelenleg is virágzik a parlagfű a Zalaegerszeg utcában és az Esze Tamás utcában is, közvetlenül egy iskola mellett: Fölvetődik a kérdés, hogy kinek és hogyan és miért és mikor kellene tenni a parlagfű ellen. Az elmúlt években május közepétől július végéig jártuk a környéket és a zsenge, éppen csak kibújó töveket kihúzkodtuk. Egy idő után azonban belefáradtunk, idén már nem tettük meg a szokásos körutat. A baj csak az, hogy sokan még ennyit sem tesznek saját állapotuk kedvezőbbé tétele érdekében. A napokban találkoztam egy fiatalemberrel, aki erősen tüsszögött és fújta rendszeresen az orrát. A diagnózis: parlagfű allergia. Mondok néki, hogy legalább a tőle három méterre lévő parlagfűvel kellene kezdeni valamit, letakarni, vagy valami :-), merthogy kihúzni, levágni már ugyanolyan veszélyes mint otthagyni. Beismerte, hogy most mutatták meg neki először, hogy hogyan is néz ki az az átkozott növény.
A szomorú igazán az, hogy az, amit fentebb képben megmutattam kicsi miska az alábbi fotóhoz képest: Nos. Ami sárga és száraz, az a napraforgó. Ami zöld és olyan sok van belőle, az PARLAGFŰ.
Itt tartunk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése